To hackathony, konkursy i webinaria odpowiadające na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa i dynamicznie rozwijającego się świata. Przejdziemy przez najważniejsze tematy cyfryzacji od podstaw – uzupełnienie wiedzy i poszerzenie horyzontów, cyfrową rewolucję, aż po futurystyczną wizję przyszłości. Wybierz swój event! Możesz także zorganizować event razem z nami, zgłoś go do nas i stan się partnerem GovTech Festival.
KALENDARZ
< GovTech_Festival />
To ogólnopolski czas wypełniony inicjatywami online.
Tydzień 3
16.11 - 22.11.2020
16.11

„Komputer dla Cyfrowych Debiutantów” E-obywatel. Co można załatwić przez Internet?
Współcześnie, coraz więcej sfer ludzkiej aktywności przenosi się do Internetu. Tak też dzieje się z usługami publicznymi. Spotkanie dotyczyć będzie omówieniu szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje nam e-państwo. Poznamy stronę obywatel.gov.pl i wyjaśnimy takie pojęcia jak Profil Zaufany czy ePUAP.
16.11

Debata: „Jak oswajamy technologie?”
Podczas debaty postaramy się poznać komentarze i spostrzeżenia ekspertek dotyczące oswajania nowoczesnych technologii w taki sposób, aby pomagały nam w życiu i biznesie. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie - jaką rolę pełnią technologie obecnie i co będzie potem? Omówimy konkretne case studies z branż i sektorów, które reprezentują uczestniczki debaty. W ramach dyskusji pragniemy pokazać jakie strategie przyjmują użytkownicy ich technologii, jak również ich klienci lub partnerzy biznesowi chcący efektywnie i bezpiecznie funkcjonować w tych nowych „zdalnych” czasach.
16.11

Debata ekspercka: „Chińskie wpływy w przestrzeni informacyjnej V4”
Debata organizowana jest przez Narodowy Instytut Cyberbezpieczeństwa i poświęcona jest chińskim wpływom w przestrzeniach informacyjnych państw grupy V4. Eksperci z Polski, Czech, Słowacji i Węgier przedstawią swoją ocenę obecnej sytuacji związanej z chińskimi oddziaływaniami informacyjnymi. Przedstawione zostaną również wyniki badań prowadzonych w ramach międzynarodowego projektu MapInfluenCE, identyfikującego chińskie oddziaływania w Europie Centralnej, realizowanego przez Association for International Affairs (AMO), a finansowanego przez The National Endowment for Democracy.
16.11 - 17.11

Webinar: „Rozwiązania urban tech w miastach”
W pierwszej części tego wydarzenia przedstawimy mapę polskiego sektora urban tech. Przybliżymy rozwiązania technologiczne poprawiające jakość życia w miastach, nad którymi pracują polskie startupy oraz główne trendy w tym obszarze. Następnie podzielimy się naszymi doświadczeniami w zakresie pozyskiwania klientów dla firm z obszaru urban tech, pokażemy również jak sprawnie poszukiwać nowych możliwości biznesowych w europejskich miastach. Wydarzenie organizuje Urban Impact.
17.11

Ekspercki okrągły stół “Zagrożenia informacyjne w czasach globalnej pandemii. Nowe wyzwania i możliwości dla sektora NGO”
Debata organizowana jest przez Narodowy Instytut Cyberbezpieczeństwa i poświęcona jest zagadnieniom bezpieczeństwa informacyjnego w nowych uwarunkowaniach globalnej pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz nowych szansach, ale i wyzwaniach dla sektora NGO. Jest też okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy think tankami, wyspecjalizowanymi w pracy z zagrożeniami informacyjnymi.
18.11

Po co kulturze sieć?
E-konferencja "Po co kulturze sieć?" to: opis programu Kultura w sieci jako programu, który wsparł kompetencje cyfrowe sektora kultury na masową skalę i pozwolił na testowanie nowych form działania w sektorze. Wydarzenie poświęcone będzie również prezentacji narzędzi on-line jako sposobu realizacji projektów kulturalnych oraz projektów dofinansowanych w ramach Kultury w sieci, przygotowane przez samych autorów, w postaci "narzędziownika".
19.11

Venture Cafe Thursday Gathering - Smart Citizens, Smart City
Venture Cafe Thursday Gathering to centralny event dla lokalnej społeczności innowatorów łączący ich i pokrewne środowiska w jednym miejscu. To wyjątkowe spotkania dla inwestorów, przedsiębiorców, sektora publicznego, startupów, korporacji, ekspertów, środowisk akademickich i pozarządowych. Dla wszystkich “curious doers”, pasjonatów, zapaleńców i geeków.
19.11

The Future is Data. Przyszłość to dane
Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zwiększania dostępności danych publicznych oraz ich ponownego wykorzystywania. Partnerami instytucjonalnymi są Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Finansów oraz Główny Urząd Statystyczny - partnerzy projektu „Otwarte dane plus.
20.11

Cybernuta - nowoczesna forma edukacji
Specjalny webinar składający się z dwóch części. W pierwszej części przeprowadzona będzie lekcja (specjalnie opracowana na potrzeby webinaru) za pośrednictwem Platformy Cybernuta, w drugiej nastąpi wykład pt."Muzyczne IQ" - jak nauka muzyki wpływa na rozwój intelektualny człowieka i dlaczego warto inwestować w edukację muzyczną społeczeństwa. Lekcję poprowadzi Katarzyna Guran - autorka kursu znajdującego się na Platformie Cybernuta.
20.11 - 22.11

Hackathon dla Miast
48-godzinny maraton programowania, w którym 100 najlepszych programistów z całej Polski będzie szukać rozwiązań technologicznych dla wyzwań, z którymi mierzą się polskie miasta średnie w związku z pandemią Covid-19. Zwycięskie zespoły mogą wygrać nawet 30 000 zł i możliwość przetestowania swojego pomysłu w mieście.
21.11

Festival PolandSHIOK
Globalny sukces polskiej branży gier komputerowych, z takimi tytułami jak „Wiedźmin”, „Cyberpunk 2077”, „Dying Light” czy „Ghostrunner”, przyciąga uwagę deweloperów, animatorów, grafików i studiów dźwięku z różnych zakątków świata. Miłośnicy gier komputerowych nie tylko wyczekują największych premier, ale poszukują też możliwości nawiązania nowych kontaktów i skorzystania z szans, jakie stwarza szybki rozwój gamedev w Polsce. W ramach Game Industry Conference 2020, największej konferencji branżowej w Europie Środkowej i Wschodniej, dostępna będzie specjalna ścieżka polsko-singapurska, podczas której prelegenci z obu krajów wymienią się swoimi doświadczeniami w zakresie tworzenia gier komputerowych oraz możliwości nawiązania współpracy biznesowej. Sesja, która odbędzie się 21 listopada 2020 w godz. od 10:30-15:00 (CET) jest też elementem tegorocznego festiwalu polskiego PolandSHIOK w Singapurze i została zorganizowana przy wsparciu Singapore Games Association.