KALENDARZ
< GovTech_Festival />
To ogólnopolski czas wypełniony inicjatywami online.

To hackathony, konkursy i webinaria odpowiadające na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa i dynamicznie rozwijającego się świata. Przejdziemy przez najważniejsze tematy cyfryzacji od podstaw – uzupełnienie wiedzy i poszerzenie horyzontów, cyfrową rewolucję, aż po futurystyczną wizję przyszłości. Wybierz swój event! Możesz także zorganizować event razem z nami, zgłoś go do nas i stan się partnerem GovTech Festival.

Tydzień 4
23.11 - 29.11.2020
23.11
„Komputer dla Cyfrowych Debiutantów” Cyfrowe zakupy. Jak korzystać ze sklepów internetowych?
Dzięki Internetowi od kupna każdego towaru dzieli nas dzisiaj zaledwie kilka kliknięć. Jak to robić rozsądnie i bezpiecznie? Temu poświęcone będą te zajęcia, gdzie nauczymy się korzystać z oferty sklepów internetowych i porozmawiamy o płatnościach zdalnych.
24.11
An Israeli Eye on A.I. - Embassy of Israel in Poland
Ambasada Izraela w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Słowacji zapraszają na konferencję online skupiającą się na sztucznej inteligencji. W konferencji wezmą udział eksperci A.I. z różnych sektorów z V4 i Izraela,

którzy omówią innowacyjne rozwiązania i najlepsze praktyki technologii sztucznej inteligencji, a także izraelskie firmy A.I., które zaprezentują swoje rozwiązania.

24.11
INFO OPS EXE
W ćwiczeniu uczestnik ma możliwość zmierzenia się z trzema podstawowymi zadaniami praktycznymi, które przybliżają proces rozpoznania dezinformacji w wirtualnym środowisku informacyjnym.
24.11
Pokaz showroomu Fabryki Przyszłości hub4industry
Kluczowym punktem wydarzenia będzie zdalny pokaz wprost z Fabryki Przyszłości, który przybliży najważniejsze rozwiązania i technologie Przemysłu 4.0. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami produkcyjnymi, dowiedzieć się, jak działają w praktyce i jakie korzyści niosą. Eksperci i praktycy nowoczesnych technologii odpowiedzą na pytania dot. planowania i wdrażania zmian w fabryce: konkretnych rozwiązań, dostawców, kosztów i pozyskiwania środków na inwestycje.
24.11
Webinarium: „Autonomia kontra automatyzacja – etyka sztucznej inteligencji”
Celem webinarium jest przybliżyć uczestnikom problematykę etyki SI zarówno w kontekście rekomendacji opracowanych przez Komisje Europejską i OECD, jak i konkretnych dylematów związanych z funkcjonowaniem SI w naszym otoczeniu.
25.11 - 26.11
{no}code Bootcamp
To trzydniowy cykl warsztatów dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak skutecznie zarządzać projektami w pracy zdalnej. Dzięki metodzie Design Thinking uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób dopracować swój pomysł i zaprojektować działania. Poznają również narzędzia no-code do pracy zdalnej, dostępne nawet dla tych, którzy wcześniej nie mieli doświadczenia w korzystaniu z rozwiązań IT. Narzędzia te pomogą w monitorowaniu postępów i skutecznej komunikacji. Zarejestruj się i dowiedz, jak postawić pierwsze kroki w pracy nad projektami on-line!
25.11
Cyber Future - Konferencja IT dla Biznesu
CYBER FUTURE to spotkanie ekspertów branży IT oraz przedsiębiorców i osób związanych z szeroko rozumianą działalnością biznesową. Wydarzenie to przestrzeń, gdzie możliwe jest podjęcie zarówno dyskusji, jak i współpracy z zakresu szeroko rozumianych technologii informatycznych. Program konferencji CYBER FUTURE skupi się na omówieniu roli IT w biznesie. Na części pierwsze zostaną rozłożone problemy takie jak: narzędzia, bezpieczeństwo czy infrastruktura (CRM, ERP, CMS, Cloud) – tak skonstruowany zakres tematyczny sprawia, że Cyber Future do doskonałe miejsce na znalezienie rozwiązań adekwatnych do specyficznej działalności biznesowej.
25.11
PAIH zaprasza do Dubai Internet City
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na spotkanie z Dubai Internet City. DIC to park technologiczny oraz wolna strefa ekonomiczna w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Spotkanie to szansa na zapoznanie z najnowszymi trendami oraz potrzebami rynku emirackiego i przybliżenie warunków panujących w strefie. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę zadawania pytań w sesji Q&A, a po jego zakończeniu możliwość nadesłania swojego zgłoszenia do DIC.
25.11
Strong Women = Strong IT
Jak rozpocząć karierę w technologii? Dlaczego warto tworzyć różnorodne zespoły również w obszarach IT? Podczas spotkania swoimi doświadczeniami podzielą się m.in. programistki i project managerki z perspektywy długoletniego i krótkiego stażu pracy. Będzie to okazja do zadania pytania oraz poznania historii zawodowych kobiet pracujących w dziale technologii Allegro. Spotkanie kierowane jest do studentek i studentów kierunków informatycznych i technologicznych oraz wszystkich zainteresowanych karierą zawodową w tym obszarze.
26.11
Debata ,,2021 rokiem Stanisława Lema - proroka technologii"
Lem w swojej twórczości bardzo często stawiał pytanie o miejsce człowieka w obliczu rozwoju nowych technologii. Na innowacje patrzył humanistycznym i podejrzliwym opkiem. Widział w nich szansę, ale także zagrożenie. Łączył dwa światy - świat humanistyczny z technologicznym. Taka też będzie ta debata - łącząca reprezentantów tych dwóch światów. Uczestnicy debaty: Uczestnicy: Piotr Witwicki - moderator (Polsat News, prywatnie fan twórczości Lema, członek Rady Programowej Instytutu Lema), Justyna Orłowska - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Dyrektor Programu GovTech Polska, Robert Paszkiewicz - VP, Central and Eastern Europe at OVHcloud, Wojciech Zemek - były sekretarz Stanisława Lema, Barbara Schabowska-Maszenda - Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, Maciej Kawecki - Prezes Zarządu Instytutu Lema. Start debaty o godzinie 18:00.
26.11
Venture Cafe Thursday Gathering - E-commerce & Digital Habits
Venture Cafe Thursday Gathering to centralny event dla lokalnej społeczności innowatorów łączący ich i pokrewne środowiska w jednym miejscu. To wyjątkowe spotkania dla inwestorów, przedsiębiorców, sektora publicznego, startupów, korporacji, ekspertów, środowisk akademickich i pozarządowych. Dla wszystkich “curious doers”, pasjonatów, zapaleńców i geeków.
26.11
Digital State - DigitalPoland
Digital State to wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną ciekawe wdrożenia rozwiązań technologicznych w sektorze publicznym w Polsce. Uczestnicy podzielą się również swoją wiedzą na temat cyfryzacji i pomogą zbudować prawdziwie nowoczesne państwo i samorządy. To jest wydarzenie w pełni online.
26.11
Blockchain dla administracji publicznej
Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Taszkencie przy współpracy z Fund for Support of Digital Economy Development “Digital Trust” Narodowej Agencji Zarządzania Projektami przy Prezydencie Republiki Uzbekistanu zapraszają na webinarium w zakresie wykorzystania potencjału technologii blockchain dla administracji publicznej. Webinarium organizowane jest we współpracy z SI-Consulting Sp. z o.o. (Grupa Impel), Stowarzyszeniem Blockchain Polska oraz LITPAY sp. z o.o.
27.11
Digital Ethics - konsument a technologie
W trakcie webinarium opowiemy o tym jak konsumenci i użytkownicy technologii postrzegają je w kontekście wzorców moralnych i standardów etycznych. Zastanowimy się nad pojawiającymi się wątpliwościami etycznymi w różnych wymiarach rynku i spróbujemy znaleźć odpowiedź dlaczego i kiedy technologie mogą stać się źródłem działań manipulacyjnych. Poszukamy wspólnie odpowiedzi na pytania o poziom bezpieczeństwa w świecie technologii i zastanowimy się nad tym jak dużym ryzykiem obarczone są nasze zachowania w przestrzeni cyfrowej.
27.11
HackJunior
Ogólnopolski konkurs dla młodzieży ze szkół podstawowych w ramach Festiwalu Govtech - wydarzenia organizowanego przez Departament GovTech Polska Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie oraz nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski.
27.11 - 29.11
HackYeah
Największy, stacjonarny hackathon w Europie. Wydarzenie zrzesza osoby z wielu branż: programistów, UX designerów, grafików i menedżerów produktu. Uczestnicy stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu o skali globalnej. W tym celu łączą się w 6-osobowe grupy i wspólnie pracują nad rozwiązaniem wybranego zadania, walcząc tym samym o wysokie nagrody pieniężne.
27.11 - 29.11
GameJam
Podczas HackYeah odbywać się będzie rozgrywka w ramach GameJam! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rywalizować o atrakcyjne nagrody!
28.11
Klikam z głową - co to znaczy?
Webinarium UKE & Fundacji „Zwalcz nudę” pn. „Klikam z głową”, w ramach cyklu bezpłatnych webinariów pt. „Opanuj nudę”,. Internet to źródło zabawy jak i nauki. Klikamy w nim często. Klikamy chętnie. Klikamy właściwie we wszystko co się da. Ale czy da się klikać z głową? Co to w ogóle oznacza? Jak sprawić aby nasze klikanie było nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne? Zapraszamy na webinar poświęcony bezpieczeństwu w sieci, o którym opowiedzą nam przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
28.11
Sztuczna Inteligencja w życiu codziennym - kreatywny konkurs dla uczniów
Związek Cyfrowa Polska w partnerstwie z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym, GovTech i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną ogłaszają konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do wygrania jest sprzęt elektroniczny oraz atrakcyjne nagrody finansowe.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy multimedialnej na temat obecności sztucznej inteligencji w życiu codziennym lub pomysłów na rozwój sztucznej inteligencji – mogą to być np. zdjęcia, filmy, programy komputerowe oraz to wszystko, co kreatywnego przyjdzie Ci do głowy. Zaskocz nas! Liczy się nieszablonowość, pomysłowość oraz funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań. Prace trzeba przesłać do 20 stycznia 2021 r. na adres: konkurs@cyfrowapolska.org