KALENDARZ
< GovTech_Festival />
To ogólnopolski czas wypełniony inicjatywami online.

To hackathony, konkursy i webinaria odpowiadające na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa i dynamicznie rozwijającego się świata. Przejdziemy przez najważniejsze tematy cyfryzacji od podstaw – uzupełnienie wiedzy i poszerzenie horyzontów, cyfrową rewolucję, aż po futurystyczną wizję przyszłości. Wybierz swój event! Możesz także zorganizować event razem z nami, zgłoś go do nas i stan się partnerem GovTech Festival.

Tydzień 4
23.11 - 29.11.2020
23.11
„Komputer dla Cyfrowych Debiutantów” Cyfrowe zakupy. Jak korzystać ze sklepów internetowych?
Dzięki Internetowi od kupna każdego towaru dzieli nas dzisiaj zaledwie kilka kliknięć. Jak to robić rozsądnie i bezpiecznie? Temu poświęcone będą te zajęcia, gdzie nauczymy się korzystać z oferty sklepów internetowych i porozmawiamy o płatnościach zdalnych.
24.11
An Israeli Eye on A.I. - Embassy of Israel in Poland
Ambasada Izraela w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Słowacji zapraszają na konferencję online skupiającą się na sztucznej inteligencji. W konferencji wezmą udział eksperci A.I. z różnych sektorów z V4 i Izraela,

którzy omówią innowacyjne rozwiązania i najlepsze praktyki technologii sztucznej inteligencji, a także izraelskie firmy A.I., które zaprezentują swoje rozwiązania.

24.11
INFO OPS EXE
W ćwiczeniu uczestnik ma możliwość zmierzenia się z trzema podstawowymi zadaniami praktycznymi, które przybliżają proces rozpoznania dezinformacji w wirtualnym środowisku informacyjnym.
24.11
Pokaz showroomu Fabryki Przyszłości hub4industry
Kluczowym punktem wydarzenia będzie zdalny pokaz wprost z Fabryki Przyszłości, który przybliży najważniejsze rozwiązania i technologie Przemysłu 4.0. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami produkcyjnymi, dowiedzieć się, jak działają w praktyce i jakie korzyści niosą. Eksperci i praktycy nowoczesnych technologii odpowiedzą na pytania dot. planowania i wdrażania zmian w fabryce: konkretnych rozwiązań, dostawców, kosztów i pozyskiwania środków na inwestycje.
24.11
Webinarium: „Autonomia kontra automatyzacja – etyka sztucznej inteligencji”
Celem webinarium jest przybliżyć uczestnikom problematykę etyki SI zarówno w kontekście rekomendacji opracowanych przez Komisje Europejską i OECD, jak i konkretnych dylematów związanych z funkcjonowaniem SI w naszym otoczeniu.
25.11 - 26.11
{no}code Bootcamp
To trzydniowy cykl warsztatów dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak skutecznie zarządzać projektami w pracy zdalnej. Dzięki metodzie Design Thinking uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób dopracować swój pomysł i zaprojektować działania. Poznają również narzędzia no-code do pracy zdalnej, dostępne nawet dla tych, którzy wcześniej nie mieli doświadczenia w korzystaniu z rozwiązań IT. Narzędzia te pomogą w monitorowaniu postępów i skutecznej komunikacji. Zarejestruj się i dowiedz, jak postawić pierwsze kroki w pracy nad projektami on-line!
25.11
Cyber Future - Konferencja IT dla Biznesu
CYBER FUTURE to spotkanie ekspertów branży IT oraz przedsiębiorców i osób związanych z szeroko rozumianą działalnością biznesową. Wydarzenie to przestrzeń, gdzie możliwe jest podjęcie zarówno dyskusji, jak i współpracy z zakresu szeroko rozumianych technologii informatycznych. Program konferencji CYBER FUTURE skupi się na omówieniu roli IT w biznesie. Na części pierwsze zostaną rozłożone problemy takie jak: narzędzia, bezpieczeństwo czy infrastruktura (CRM, ERP, CMS, Cloud) – tak skonstruowany zakres tematyczny sprawia, że Cyber Future do doskonałe miejsce na znalezienie rozwiązań adekwatnych do specyficznej działalności biznesowej.
25.11
PAIH zaprasza do Dubai Internet City
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na spotkanie z Dubai Internet City. DIC to park technologiczny oraz wolna strefa ekonomiczna w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Spotkanie to szansa na zapoznanie z najnowszymi trendami oraz potrzebami rynku emirackiego i przybliżenie warunków panujących w strefie. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę zadawania pytań w sesji Q&A, a po jego zakończeniu możliwość nadesłania swojego zgłoszenia do DIC.
25.11
Strong Women = Strong IT
Jak rozpocząć karierę w technologii? Dlaczego warto tworzyć różnorodne zespoły również w obszarach IT? Podczas spotkania swoimi doświadczeniami podzielą się m.in. programistki i project managerki z perspektywy długoletniego i krótkiego stażu pracy. Będzie to okazja do zadania pytania oraz poznania historii zawodowych kobiet pracujących w dziale technologii Allegro. Spotkanie kierowane jest do studentek i studentów kierunków informatycznych i technologicznych oraz wszystkich zainteresowanych karierą zawodową w tym obszarze.
26.11
Debata ,,2021 rokiem Stanisława Lema - proroka technologii"
Lem w swojej twórczości bardzo często stawiał pytanie o miejsce człowieka w obliczu rozwoju nowych technologii. Na innowacje patrzył humanistycznym i podejrzliwym opkiem. Widział w nich szansę, ale także zagrożenie. Łączył dwa światy - świat humanistyczny z technologicznym. Taka też będzie ta debata - łącząca reprezentantów tych dwóch światów. Uczestnicy debaty: Uczestnicy: Piotr Witwicki - moderator (Polsat News, prywatnie fan twórczości Lema, członek Rady Programowej Instytutu Lema), Justyna Orłowska - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Dyrektor Programu GovTech Polska, Robert Paszkiewicz - VP, Central and Eastern Europe at OVHcloud, Wojciech Zemek - były sekretarz Stanisława Lema, Barbara Schabowska-Maszenda - Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, Maciej Kawecki - Prezes Zarządu Instytutu Lema. Start debaty o godzinie 18:00.
26.11
Venture Cafe Thursday Gathering - E-commerce & Digital Habits
Venture Cafe Thursday Gathering to centralny event dla lokalnej społeczności innowatorów łączący ich i pokrewne środowiska w jednym miejscu. To wyjątkowe spotkania dla inwestorów, przedsiębiorców, sektora publicznego, startupów, korporacji, ekspertów, środowisk akademickich i pozarządowych. Dla wszystkich “curious doers”, pasjonatów, zapaleńców i geeków.
26.11
Digital State - DigitalPoland
Digital State to wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną ciekawe wdrożenia rozwiązań technologicznych w sektorze publicznym w Polsce. Uczestnicy podzielą się również swoją wiedzą na temat cyfryzacji i pomogą zbudować prawdziwie nowoczesne państwo i samorządy. To jest wydarzenie w pełni online.
26.11
Blockchain dla administracji publicznej
Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Taszkencie przy współpracy z Fund for Support of Digital Economy Development “Digital Trust” Narodowej Agencji Zarządzania Projektami przy Prezydencie Republiki Uzbekistanu zapraszają na webinarium w zakresie wykorzystania potencjału technologii blockchain dla administracji publicznej. Webinarium organizowane jest we współpracy z SI-Consulting Sp. z o.o. (Grupa Impel), Stowarzyszeniem Blockchain Polska oraz LITPAY sp. z o.o.
27.11
Digital Ethics - konsument a technologie
W trakcie webinarium opowiemy o tym jak konsumenci i użytkownicy technologii postrzegają je w kontekście wzorców moralnych i standardów etycznych. Zastanowimy się nad pojawiającymi się wątpliwościami etycznymi w różnych wymiarach rynku i spróbujemy znaleźć odpowiedź dlaczego i kiedy technologie mogą stać się źródłem działań manipulacyjnych. Poszukamy wspólnie odpowiedzi na pytania o poziom bezpieczeństwa w świecie technologii i zastanowimy się nad tym jak dużym ryzykiem obarczone są nasze zachowania w przestrzeni cyfrowej.
27.11
HackJunior
Ogólnopolski konkurs dla młodzieży ze szkół podstawowych w ramach Festiwalu Govtech - wydarzenia organizowanego przez Departament GovTech Polska Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie oraz nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski.
27.11 - 29.11
HackYeah
Największy, stacjonarny hackathon w Europie. Wydarzenie zrzesza osoby z wielu branż: programistów, UX designerów, grafików i menedżerów produktu. Uczestnicy stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu o skali globalnej. W tym celu łączą się w 6-osobowe grupy i wspólnie pracują nad rozwiązaniem wybranego zadania, walcząc tym samym o wysokie nagrody pieniężne.
27.11 - 29.11
GameJam
Podczas HackYeah odbywać się będzie rozgrywka w ramach GameJam! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rywalizować o atrakcyjne nagrody!
28.11
Klikam z głową - co to znaczy?
Webinarium UKE & Fundacji „Zwalcz nudę” pn. „Klikam z głową”, w ramach cyklu bezpłatnych webinariów pt. „Opanuj nudę”,. Internet to źródło zabawy jak i nauki. Klikamy w nim często. Klikamy chętnie. Klikamy właściwie we wszystko co się da. Ale czy da się klikać z głową? Co to w ogóle oznacza? Jak sprawić aby nasze klikanie było nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne? Zapraszamy na webinar poświęcony bezpieczeństwu w sieci, o którym opowiedzą nam przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej.